Košík je prázdný
Vítejte, můžete se PŘIHLÁSIT nebo REGISTROVAT.

Proč jsou plazmové zapalovače lepší než plynové?

Na rozdíl od svých bratří s plynem se plazmové zapalovače nespoléhají na plyn při vytváření plamene, ale místo toho používají záhadný čtvrtý stav hmoty - plazmu.
Používání plazmových zapalovačů namísto tradičních butanových zapalovačů je nejzelenější způsob, jak získat okamžitou jiskru.
Plazmové zapalovače vám zabrání hromadit hromady plastových jednorázových.

Zbavte se dlouhých zapalovačů svíček a jednorázových zapalovačů. Postupem času, jak se butanový plyn uvnitř těchto druhů zapalovačů vyčerpává, jsou stále méně a méně účinné, až nakonec nezbude nic. A když je vyhodíte, pravděpodobně skončí na skládce. Dobrá věc je, že ​​existuje řešení tohoto problému: plazmový zapalovač. Nejen, že uděláte dobrý skutek pro Zemi, ale také se budete cítit jako Jedi, když ho předvedete svým přátelům.

Plazmové zapalovače nejsou úplně nové - poprvé se datují od projektu Kickstarter z roku 2015. První plazmový zapalovač s názvem Illume ArcLighter byl vyroben jako bezplamenný elektronický zapalovač svíček. Jeho název odkazuje na elektrický oblouk s vysokou intenzitou, který se vytváří na špičce zapalovače, díky energii plazmy. A myšlenka se opravdu rozběhla: 2 556 podporovatelů společně přislíbilo 198 355 USD na financování projektu. O pět let později společnost otevřela svůj vlastní obchod a přidala nový kapesní zapalovač. Tyto plazmové zapalovače způsobují nulové zuhelnatění, může osvětlovat věci prakticky z libovolného směru, dokonce i svisle.

Jak ale tyto zapalovače vlastně fungují?

Máme čtyři základní typy látek: kapaliny, pevné látky, plyny a plazmu, což je kuriózní a těžko vysvětlitelná látka, o které vám učitelé fyziky řekli, že tvoří většinu planet. A mají pravdu - navzdory tomu, že plazma je nejméně chápaným stavem hmoty, je to nejrozšířenější druh hmoty ve viditelném vesmíru. Podle ITER, mezinárodního megaprojektu pro výzkum a inženýrství jaderné fúze se sídlem ve Francii, je 99.99 procent veškeré hmoty ve viditelném vesmíru, včetně hvězd a mezigalaktické hmoty ve stavu plazmy. V kapalinách, plynech a pevných látkách jsou jádra atomů a elektronů úzce spjata, ale v plazmě jsou elektrony ze svých atomů odstraněny za různých teplotních podmínek. Tato disociace vytváří ionizovaný plyn s vlastnostmi daleko odlišnými od vlastností vaší typické průměrné plynné hmoty.

V minulém století bylo mnoho času věnováno studiu podivné hmoty: plazmatu. Když se vědci pokusili znovu vytvořit fyzikální reakce, které probíhají na slunci a ve hvězdách ve snaze zachytit jakoukoli výslednou energii, objevili dvě opravdu čisté vlastnosti plazmy: její hvězdnou elektrickou vodivost a citlivost na magnetická pole. Na rozdíl od plynů je podle ITER plazma skvělým elektrickým vodičem, který lze tvarovat magnetickými poli.

V případě plazmových zapalovačů prochází mezi dvěma uzly elektrický proud vysokého napětí, aby vytvořil oblouk vysoce nabité plazmy, uvádí britský výrobce zapalovačů Flux Lighters. Plazma vytváří teplo, které zapaluje dotyčný předmět - knot, cigaretu nebo kousek papíru.

„Plazmové zapalovače fungují na stejném principu jako blesk,“ napsala společnost v příspěvku na blogu. „Blesk nastává, když nahromadění nebo elektrický náboj v oblacích dosáhne bodu, kde je dosaženo schopnosti tohoto náboje pohybovat se vzduchem a nabité částice přeskočí buď mezi mraky, nebo na zem a způsobí obrovský plazmový oblouk, světlo, teplo a zvuk. “

Pokud hledáte ke koupi jeden z těchto zapalovačů podobných světelnému meči, naleznete je na našem eshopu a protože jsou dobíjecí, už žádné plýtvání penězi za plnící zapalovače.

Back to Top
Loading...